| didoyeneas a întrebat:

Salut..Am instalat windows 7 de cateva zile, si azi am instalat Pro Evolution Soccer 2013 sa ma joc,insa merge sacadat, nu pot sa ma joc..Are cineva idee de ce merge asa? Inainte am avut windows xp, si mergea perfect!

15 răspunsuri:
| andreigroza19 a răspuns:

Ori nu ti-ai instalat driver-ul video ori...trebuie sa setezi compabilitatea(treci la setari de xp)...

| OnuOnulică a răspuns:

Nu acepta windowsu.
Renunta la windows 7 si revino la xp.

| SasNetRomania a răspuns:

Numa prosti scrieti.
spune in primul rand ce pc ai (ram.procesor,video)
pe xp facea asa?
posibil sa fie de la drivere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa fi uitat sa-ti instalezi anumite drivere pentru windowsul tau. Daca le-ai instalat pe toate si tot face figuri, incearca sa reinstalezi jocul.

Iar daca tot nu merge, atunci reinstaleaza-ti windowsul. E posibil sa fie de la el.

O zi frumoasa!

| didoyeneas explică:

Am 1 gb Ram si placa video cred Ati radeon x1600 series... Driveru de la placa video l-a instalat windowsul singur. oare trebuie sa il instalez pe eu de pe Cd'ul original?

| didoyeneas explică:

Windows xp imi mergea foarte greu, am formatat toate partitiile, am sters tot din el, si tot greu de tot imi mergea, de aceea am trecut la windows 7

| AdkVodka a răspuns:

Instaleaza toate updateurile de la Windows 7 pe care ti le ofera gratis. Du-te la start scrie Windows Update da-le sa le scaneze si apoi instaleaza-ti-le si o sa-ti mearga, asa am patit si eu. Funda?

| didoyeneas explică (pentru AdkVodka):

Sunt instalate, nu am nici'un update de facut..sunt facute toate..astazi si'a facut 160 de update'uri, si tot nu merge!

| RamboxxL a răspuns:

Nu iti suporta pc windows 7, instaleaza-ti iar xp sa vezi k o sa mearga bine :d

| sofian07 a răspuns:

Da spune cat RAM ai ce vga? nvidea?
deci sa-ti spun o chestie, daca, mergea la xp...atunci merge si la windows 7 doar tu poate ai uitat de pui toate programele necesare si deschide la folder'ul de pes 2013 si uitate in settings la specifications acolo iti arata care e problemawinking

| ElCommandante a răspuns:

Problema ta este de la memoria ram, daca era suficienta pentru windows xp pentru 7 nu e, mai ia 1gb de ram si ai sa vezi ca rezolvi problema, chiar 2gb daca poti o sa mearga si mai bine. bafta

| antisnow a răspuns:

Daca mergea pe xp pune-l inapoi, daca nu uita de joc.

| PinguinulCraciunului a răspuns:

Pai...Windows 7 consuma 2gb de RAM si de aia iti merge scadent, pe cand la XP nu iti consuma RAM-U asa de mult.

| PinguinulCraciunului a răspuns:

Windows 7 iti consuma 2gb de ram, pe cand xp nu iti consuma ram-u asa.