| BigDaddy a întrebat:

Salut.Am o intrebare vreau sa imi iau xbox 360 sau PS3 nu stiu sigur ce, dar la jcouri mai conteaza ca la PC cerintele de sistem.Adica vreau sa stiu daca un joc poate sa se miste greu sau sa nu mearg.Ca sa stiu ce jocuri sa cumpar.

Răspuns Câştigător
| AlecsStyle3 a răspuns:

La consolele de joc nu exista cerinte de sistem.Merge orice fel de joc.
Si te-as sfatui sa iti iei PS3, ca e mult mai bun decat xbox.
Bafta!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Consola il face scrum pe pc pentru ca indiferent daca o piratezi sau nu, nu recomand sa o modezi pentru ca pierzi garantia si nu stai toata ziua sa descarci jocuri de pe internet. Alt risc e ca poti prinde virusi prin jocurile piratate, si asa mai departe. Grafica e buna la ambele console dar eu am PS3 si de mic am fost fan Sony playstation e un design fain, joystick mai misto si poti alege culori diferite, negru, alb, gri chiar daca costa mai mult decat xbox 360 are 250 gb memorie interna. Ca joc iti recomand hitman absolution, il poti vedea la profilul meu in linkul pus sub poza. Jocuri sunt mai multe la PS3 fata de xbox 360 si internetul e gratuit iar la Microsoft platesti lunar sau anual.

| GicuGagicu a răspuns (pentru mgtow):

In single player un pc smecher face "scrum" la orice ora o consola. ca si grafica nici nu se compara. REPET. PC BUN nu unul de 10 milioane

| mgtow a răspuns (pentru GicuGagicu):

Asa era inainte dar in ziua de azi consola e mai tare pentru ca nu schimbi piese la ea si nici nervi nu iti faci cautand butoanele la tastatura. Iei joysticul in mana stai in pat si gata tot aceeasi branza e sa dai 400 de lei pe an la 2 jocuri si la pc bagi dublu in piese si alte minuni.

| GicuGagicu a răspuns:

Ps 3 in nici un caz nu e mai bun decat xbox. ps3 are un singur nucleu la procesor pe cand colo xbox-ul are 3. Revenind la intrebarea ta, intainte de toate tine cont ca jocurile sunt f scumpe. Pentru a rula jocuri "de pe net" consola trebuie sa nu aiba ultimul soft...etc Deci daca o iei noua din magazin tine cont ca un joc bun e 200 lei cel putin

| GicuGagicu a răspuns:

Eu am avut xbox 360 si am fost foarte multumit. m-am jucat si pe ps3 insa imi place mai mult controlerul de xbox.

| GicuGagicu a răspuns:

Daca ai bani de dat pe jocuri cate 200 lei de fiecare data cum face colegul "spetznaz" nu il moda. Oricum cu 5 jocuri modate iti mai iei un xbox.

| maryusmono a răspuns:

Salut,

Din punctul meu de vedere x box-ul reprezinta apogeul in materie de jocuri. Cat timp am avut acesta masinarie, am fost foarte multumit de ea.

Acum am vazut ca au aparut tot felul de accesori, precum sensorii de miscare care te arunca pur si simplu in joc. Legat de pret, uite aici ai putea gasi produsul cu tot cu sensorul de care vorbeam si un joc cadou, la un pret bun : http://bit.ly/QZCmyJ

| anonymatul99 a răspuns:

Nice! I just got an Xbox Live card code for FREE! :D http://freexboxlive.cc

| BigDaddy explică:

Dati-mi si mie o lista cu jocuri misto pentru 360 si PS3