| DeathAngel1 a întrebat:

Salut am o problema cu cardul micro sd cand incerc sa intru de pe pc in el zice ca trebuie formatat si dupa ce ii dau formatare tot nu intra in el ce sa fac?

7 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Nu l arunca. formatarea cardului sd nu se face de pe pc se face de pe device pe care l folosesti tableta, smartphone. formateaza in acel device cardul ai o optiune acolo reformatare card sd, apoi o sa mearga. sa ne spui ce ai facut!

| DeathAngel1 explică (pentru radu75):

L-am formatat din mobil dar cand intru cu el in pc tot formatare imi zice si orn11 nu am formatul asta

| WR104 a răspuns:

Nu cred ca trebuie formatat poate deblocat daca ai idee la ce ma refer.

| Konata a răspuns:

Buna, si eu am avut aceeasi problema. Nu poti face nimic decat sa-l arunci happy. Nu poate fi reparat, am fost si la specialist dar nu a putut face nimic. Imi pare rau sad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand il formatezi alege format ntfs si nu ii da quick format lasa-l sa il faca normal ca poate este o eroare care nu poate sa o stearga calculatorul

| lolo22 a răspuns:

Vezi ca majoritatea au parola il bagi in pc si nu merge sa ii faci nimic, baga-l in tel scoate parola si dupa aia baga-l in pc si formateaza-l

| supersorinsorin a răspuns:

Altul nou!