| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu facebook-ul de cand mi-am pus inca doua placute de memorie RAM la pc, merge foarte greu navigarea pe facebook.Adica dau click pe ceva si imi arata ca se incarca dar nu mai apare si trebuie sa inchid pagina si sa intru iar.Am observat mai nou ca pe orice pagina imi merge greu, pagina imi apare foarte repede si calculatorul de cand cu noii rami merge extrem de rapid dar pe net paginile se blocheaza sau nu se mai incarca.Eu aveam doua placute de rami de cate 512 mb fiecare pe frecventa de 675 si am mai adaugat doua placute a cate 1 gb fiecare pe frecventa de 800.Si pe google cand caut ceva nu imi apare nimic ori scrie ca se incarca la nesfarsit ori nu imi apare nimic.Dau funda celui ce ma lamureste!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ai o conexiune de net f proasta

| siriusblack98 a răspuns (pentru suntserios):

Ce nu intelegi ca pana sa imi pun noii rami nu aveam acesta problema? acum o dai in conexiunea de la net?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai incercat sa reinstalezi browserul? ia cc cleaner free sa iti curete cache-ul si celelalte loguri.
p.s. firefox ti-l recomand daca navighezi pe mai multe taburi, chrome ti-l recomand daca navighezi doar pe un tab.

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incerc sa evit sa mai descarc chestii de pe net fiinda nu am nici un antivirus.Pana si firewall-ul il am dezactivat deci...

| anonim_4396 explică (pentru siriusblack98):

Eu unu nu folosesc antivirus, iar atunci cand imi reinnoiesc windowsul primul lucru care il fac este sa dezactivez firewall-ul, lucrusoarele astea 2 te ingreuneaza groaznic, atata timp cat ai grija ce descarci de pe net si nu esti vreun om de afaceri sa te saboteze cineva de ai nevoie de firewall totul e ok.