| balex96 a întrebat:

Am o problema cu PC ul am schimbat hardul la el si cand il pornesc se incarca windows pana in momentul in care ar trebui sa apara desktopul dupa care isi da restart repetandu-se problema. Mentionez ca hardul este functional si are windows 7 pe el.

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca Windowsul de pe HDD este instalat pe alt PC nu va merge pe acesta. Sterge si reinstaleaza Windowsul!

| balex96 explică (pentru Salontanul):

Nu am cum acel calculator nu mai exista pe care a fost hardul, si pe pc ul meu nu il booteaza.

| Salontanul a răspuns (pentru balex96):

De ce nu boot-eaza?

| balex96 explică (pentru Salontanul):

Asta e chestia ca nu stiu... daca boota instalam iarasi windows...

| Salontanul a răspuns (pentru balex96):

Vezi in BIOS (UEFI) daca se vede HDD-ul. Poate fi defect.

| balex96 explică (pentru Salontanul):

Da, hardul este citit, nu este defect.

| Salontanul a răspuns (pentru balex96):

Esti sigur ca unitatea de pe care vrei sa boot-ezi este buna? DVD-RW, stick sau ca Windowsul instala pe DVD sau stick este bun?

| balex96 explică (pentru Salontanul):

Da, totul e functional la unitate, inclusiv stick cu windows e bun, chestia e la hard 100% dar nu stiu ce... vad ca sunt nevoit sa cumpar unul nou.

| Krax256 a răspuns:

Reinstaleaza Windows dar cand o faci sa fie lasat hardul in pc, nu pe alt calculator, e o problema destul de comuna, am patit si eu. E un conflict intre software si hardware, nu recunoaste noua configuratie, probabil din cauza driverelor setate sau autosetate de pe alt calculator.

| CristinaMatei97 a răspuns:

Am avut și eu problema asta și era din cauza plăcuței video, era arsă

| mihaihai a răspuns:

Incearca la depozitul de calculatoare

| Salontanul a răspuns (pentru mihaihai):

Ce legatura are cu depozitul ala?