| DedSecGabbriel a întrebat:

Salut, am o problema cu tableta mea Galaxy Samsung Tab A, aseara mergea perfect, dar am ramas fara baterie si s-a inchis, am pus-o peste noapte la incarcat si acum vad ca nu mai porneste, am incercat sa tin si mai mult pe butonu de power, dar nimic. Stie cineva ce are?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Vezi daca se conecteaza la un calculator/laptop prin cablul usb, daca ti-o arata. Poate fi o chestie fizica, hardware, sau poate fi o chestie legata de software. Intai vezi daca ti-o detecteaza un pc si cum ti-o arata, daca iti arata numele ei sau daca da eroare cand o conectezi.

| DedSecGabbriel explică (pentru CM7YRE):

Nu mi-o detecteaza...

| DedSecGabbriel explică (pentru DedSecGabbriel):

Am testat cu functia de la google Find my divice sa dau semnal sonor si vad ca merge da ecranu tot negru, ce poate avea ca nu am scapat-o sau alt cv de ieri pana azi

| CM7YRE a răspuns (pentru DedSecGabbriel):

Cum "nu ti-o detecteaza pc-ul" dar la Find my device iti apare ceva? Incearca sa bati cu o lumina puternica pe display sa vezi daca iti apare ceva, poate s-a dus backlight-ul sau vreo componenta de genul.

| DedSecGabbriel explică (pentru CM7YRE):

Era oprita cand am incercat si nu mi-o detecta, dar amu mi-o detecteaza, [I-am dat un reset gen din fabrica direct de pe PC, presupunand ca isi v-a reveni, dar fix pu...]si amu nu imi arata nimic pe hard

| DedSecGabbriel explică (pentru CM7YRE):

Am incercat flash-ul de la telefon si nu se vede nimic.

| CM7YRE a răspuns (pentru DedSecGabbriel):

Sunt multe video-uri pe chestia asta:
https://www.youtube.com/watch?v=uOWP_H_QcIM
Daca ai din partea software, ceva mai sus sau alte rezolvari similare le poti avea.
Daca e din partea de hardware, nu ai decat sa umbli in ea, daca ai habar ce piesa "e de vina", de la conector pana la display.

| DedSecGabbriel explică (pentru CM7YRE):

Am incercat sa ii reconectez si cablu ala pe interior care e conectat la display si trucu ala pentru software si nimic, si desplay-ul nu cred ca poate sa se strice asa din nimic

| DedSecGabbriel explică (pentru CM7YRE):

Bro, am rezolvat-o nu stiu ce avu. Tot ce a trebuit sa ii fac a fost s-o descarc pana la 0%, multumesc oricum pentru ajutor.

| CM7YRE a răspuns (pentru DedSecGabbriel):

Cu placere, era si asta o varianta dar nu-mi dau seama de ce n-am inclus-o. Oricum nu era prima pe lista. Ma bucur ca ai rezolvat si-acum merge. Numai bine!