| MitroKta a întrebat:

Am o problema cu tastatura de la calculator: de fiecare data cand scriu parola in welcome screen, trebuie sa apas cateva secunde pe fiecare caracter ca sa il scrie, inclusiv pe enter dupa aceea. Iar in timp ce apas pe fiecare tasta, scoate un ticait- care nu se aude din boxe ci din speakerul ala micut instalat in unitate, langa placa de baza. Mentionez ca am incercat si cu alta tastatura si face la fel. Deasemenea, am dezactivat si filterkeys sau stick key- nu stiu cum îi zice, dar am debifat toate optiunile alea si tot asa face.
sistemul de operare este windows xp sp3

11 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Ai varsat lichide in trecut pe tastatura? ai taste blocate care au ramas apasate?

| MitroKta explică (pentru pbsolver):

N-ai citit mai sus ca am incercat si cu alta tastatura? si nu, nu am varsat lichide, nici nu am taste blocate

| pbsolver a răspuns (pentru MitroKta):

Bun... tastatura e ps/2 sau usb?

| MitroKta explică (pentru pbsolver):

Am incercat pe amandoua. aceeasi problema.

| pbsolver a răspuns (pentru MitroKta):

Ce configuratie are calculatorul? ce sistem de operare? beepurile respective sunt auzite cand apesi 3 sau mai multe taste simultan in timp ce calculatorul are deja o sarcina in executare.

| MitroKta explică (pentru pbsolver):

Nu. in ecranul de welcome, cand aprind calculatorul, trebuie sa scriu parola. si acolo, cand apas pe fiecare tasta trebuie sa tin cateva secunde apasat pe fiecare ca sa tasteze caracterul respectiv.

| pbsolver a răspuns (pentru MitroKta):

Nu te-am intrebat "beepurile respective sunt auzite cand apesi 3 sau mai multe taste simultan in timp ce calculatorul are deja o sarcina in executare. " te-am informat. raspunde la toate intrebarile

| MitroKta explică (pentru pbsolver):

Pai nu intelegi omule ca nu apas mai mult de o singura tasta o data?! cum crezi ca scriu parola apasand 3 sau mai multe taste in acelasi timp?! Cat despre intrebari, eu cred ca tu nici n-ai citit intrebarea cum trebuie. Ia mai lasa oamenii in pace daca nu stii sa dai un raspuns. Ce inseamna asta, pun o intrebare si tu imi pui inapoi 10?

| pbsolver a răspuns (pentru MitroKta):

Ok. am solutia pentru tine. rivex. in ochi.
da... asa functioneaza asistenta tehnica. vii cu o problema si esti abundat cu 10.000 de intrebari
verifica aici: http://www.microsoft.com/......_rate.mspx

| MitroKta explică (pentru pbsolver):

Nu s-a-ntâmplatără nimica.
Problema e ca nu face asa decat pe ecranul de start cand scriu parola. dupa aceea, daca vreau sa scriu un text in word de exemplu, nu mai face.

| pbsolver a răspuns (pentru MitroKta):

Atunci verifica procesele si serviciile de la startup