| GBogdann a întrebat:

Buna!
In luna decembrie am reusit sa achizitionez telefonul Samsung galaxy s6 edge. Am vrut acest telefon dupa ce am auzit foarte multe persoane vorbind despre timpul redus de incarcare a bateriei, internetul confirmand. Am o problema cu timpul de incarcare a acestuia. Primele doua luni se incarca de la 0%-100% intr-un timp de 1-1:30h. Acum si-a pierdut din viteza de incarcare, incarca de la 0%-100% in 4, chiar 5h.
Care este problema si ce pot face pentru rezolvarea ei?
Tin sa specific ca am incarcatorul original, aflat in cutia telefonului la achizitionare. Am incercat si cu un incarcator mai vechi de Samsung si rezultatul a fost la fel.

2 răspunsuri:
| Clubăreală a răspuns:

Problema principala este ca atunci când il incarci, lasa-l sa se incarce 100% si nu sta pe el cat timp e la incarcat. Si exista aplicatii pentru o incarcare mai rapida, eu am CM Security si pot spune ca merge, chiar daca e o porcarie. Succes!

| GBogdann explică (pentru Clubăreală):

Apreciez raspunsul, dar din pacate sunt sigur ca nu aceasta este problema. Telefonul il bag la incarcat seara, inainte de a ma pune sa dorm, nu il folosesc cat timp e la incarcat si totusi persista problema.
Cat despre aplicatii, pana luna trecuta incarca foarte repede fara nici o aplicatie instalata.
Deci problema cu siguranta este alta.