| Rar263 a întrebat:

Salut! Am o problema cu un receiver de la telekom. Zice ca trebuie sa se instaleze un nou soft, însă acesta rămâne blocat la 0% și îmi spune ca nu are semnal, deși are. Ce as putea sa-i fac?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scoate l din priza si lasa l 10 minute, după care il reintroduci in priza scoti cartela din el si o introduci tot asa dupa cîteva minute, daca nici asa nu merge il duci la ei ca o fi defect, este decodor de antenă parabolica sau este ca humaxul de la digi?

| mihai69 a răspuns:

Să-l dai retur.

| Wr3nch a răspuns:

Suni la ei sa iti aduca altul. Telekom le configureaza asa rau ca doar ei le pot descalci.

| Rar263 explică (pentru Wr3nch):

Am sunat dar se pare ca aparțin acum de Orange din ce am înțeles și nu mi-au mai răspuns. Vad mâine dacă pot rezolva. Seara faina!