| gabbriel34 a întrebat:

Am o problema cu unitatea pc, acum 2 zile am pornit-o am stat pe FB si apoi am inchis-o sa ii schimb procesorul am 2 dar cel cu care am vrut sal schimb era mai slab. L-am pus la loc pe cel vechi i-am aplicat pasta termoconductoare am montat coolerul la loc si am pornit-o, a stat aprinsa cateva secunde si s-a inchis de atunci nu reusesc sa o pornesc nu porneste nimic nici sursa niciun ventilator/led-uri. (toate piesele functioneaza le-am testat pe alta unitate pe toate) ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Daca chiar ai verificat tot si merg separat, greu de spus unde este problema.Mergi la un service cu el sa arunce o privire.Probabil ai atins ceva ce nu trebuia atins.

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Din ce spui tu, daca nu se mai aprinde deloc deloc, poate este ceva in locul gresit sau s`a ars sursa.Ai incercat doar sursa separat? Toate cablurile sunt la locul lor? Reverifica aceste lucruri.

| gabbriel34 explică (pentru WaterDrop):

Sursa functioneaza am testato la alt pc (inclusiv celelalte piese) la cabluri nu am umblat doar i-am schimbat procesorul cu altul, apoi l-am pus pe cel vechi.

| WaterDrop a răspuns (pentru gabbriel34):

Daca chiar ai verificat tot si merg separat, greu de spus unde este problema.Mergi la un service cu el sa arunce o privire.Probabil ai atins ceva ce nu trebuia atins.