| BiolanLucian a întrebat:

Salut am o problema grava, dintr-o data tastatura laptopului meu nu mai functioneaza cum trebuie, toate tastel functioneaza cu exceptia tastelor i, o, 2, 4, 5, etc..cand le apas nu se intampla nimic, daca le apas timp de 2 minute incontinuu ele isi revin si merg perfect. Ce sa fac? Am reinstalat si windowsul, am dat format la tot. Chiar nu stiu ce sa mai fac, va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil se lipeste careva din acele taste (a intrat ceva mizerie /cafea /cola /gem etc in tastatura sau s-a intrerupt un traseu de conexiune).
Daca si dupa restartare face probleme, trebuie schimbata tastatura. Costa pana la 100 lei.
Pana atunci poti folosi o tastatura externa (dar si mousewinking ), conectata prin port USB.

| BiolanLucian explică (pentru Bula):

Nu, nu are legatura cu asta, de exemplu tastele i, o, 2, 4, 5, 8. -, toate aceste taste nu merg, dar daca apas de multe ori pe tasta o, merg toate tastele acestea care nu merg..asta nu inteleg.

| Bula a răspuns (pentru BiolanLucian):

Inseamna ca la tasta "o se lipeste contactul si nu se elibereazacand o lasi. Astfel, traseul ramane scurtcircuitat, iar celelalte taste de pe acel traseu nu mai pot functiona.
Ramane cum am stabilit happy

| Barnea_David_1990 a răspuns:

Du-te la reparat cu el!