| Anonimity a întrebat:

Salut, am o problema la calculator, am windows 8.1
Problema e in felul urmator, pcul porneste si il pot utiliza maxim 2 minute dupa care se stinge singur. L-am desfacut, am verificat bateria de pe placa de baza, dar cred ca nu are nimic. Apoi am pus mana pe ventilatorul de la procesor, pe cooler si am vazut ca arde rau, doar dupa acele doua minute si se invarte cam greu. Credeti ca el e de vina si ca calcculatorul se opreste din cauza temperaturii ridicate pentru a prevenii arderea procesorului?

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Schimba coolerul, si pasta termoconductoare la procesor.

| Anonimity explică (pentru express11):

Multumesc de sfat, uitasem de pasta termoconductoare

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Mai mult ca sigur! Nu are racire, poate nu merge un ventilator...