| uless a întrebat:

Salut,am o problema la laptop si trebuie sa cumpar acesta pentru laptop: http://www.alldcjacks.com/en/dc-power-jacks-for-asus-k53 s

Dar nu reusesc sa gasesc un site in Romania care sa vanda asa ceva.Stiti careva un site?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

În românia nu cred, dar ar trebui să fie similar și dacă modifică un pic așezarea pe placa de bază o să îl poata monta. Eventual se poate și repara dacă are defecte minore cum ar fi contactele. Dacă îi ruptă sau fisurată atunci da trebuie schimbată. Succes

| uless explică (pentru DeyCj):

Cred ca merge si reparat. Daca il misc cu putin noroc pot sa il fac sa faca contact, dar dupa 10 min cam trebuie sa ma chinui din nou...

| DeyCj a răspuns (pentru uless):

Păi poate fi doar de la contacte problema.Nu ma pot pronunța precis dacă nu mă uit real.succes

4 răspunsuri:
| vrelian a răspuns:

Il poti lipi pe cel care este in laptop daca te priocepi, dar trebuie sa desfaci laptopul. daca nu mergi si til repara cineva care se ocupa. daca mufa s-a stricat de tot atunci cumpara alta dar tot cineva va trebuie sa o lipeasca acolo.deci mai inti zic mergi la un service si iti va spune ce sa faci exact. daca se poate lipi sau daca trebuie sa cuperi alta.nu te sfatui sa pui o mufa de alta natura decit are laptopul. daca nu gasesti in Romania sigur gasesti sa o comenzi de le ebay si nu costa cine stie ce.cauta pe ebay america si sigur vei gasi sau pe ebay europa vezi tu.bafta

| uless explică (pentru vrelian):

Mersi pentru raspuns. daca totusi nu o sa mearga sa-l repar voi cumpara, am gasit deja pe un site din alta tara pentru laptopu meu tongue