| Mihaita145 a întrebat:

Am o problema la pc, din cand in cand totul merge mai greu, mouseul se blocheaza pentru o durata scurta de timp si sunetul se aude parca in reluare, stie cineva ce ar putea sa aiba? Mentionez ca Pcul e unu destul de bun, multumesc anticipat

9 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Cui ii pasa, e vechi Windowsu.

| Skarr a răspuns:

Pe Youtube? Mie acolo mi se intampla. mai ales cand ascult muzica si o tin in fundal. Ma duc sa o schimb si am lag. Nu stiu de ce. Daca vorbesti in general nu doar pe Youtube. Verifica pe task manager daca consuma ceva mult ram sau ceva.

| Mihaita145 explică (pentru Skarr):

Asta a fost primul lucru pe care l.am facut si nu era nimic care sa consume mult. Asta mi.se intampla de cand am dat update la windows

| BeaTMaN696 a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru acum ceva timp. Din cate stiu mi-am curatat fiecare componenta de praf si de atunci nu mi s-a mai intamplat sa se blocheze. Tin sa mentionez ca si pc-ul meu este unul bun. Nu stiu sigur daca de la curatare am rezolvat problema sau pur si simplu s-a rezolvat de la sine dar cred ca e de la praful pe care il avea.
I7 8700k
Rtx 2070
16gb ram
Ssd 256 plus hdd 2tb

| Mihaita145 explică (pentru BeaTMaN696):

A fost recent curatat de praf si face asa dupa ce am actualizat windows

| Cosmin89321 a răspuns:

Bai,ori ai un virus ori o aplicatie care consuma o gramada de resurse, ori prea putina memorie ram (recomand cel putin 8gb).
Poti vedea toate astea in task manager.

| Mihaita145 explică (pentru Cosmin89321):

Nu, nu am virusi, nici o aplicatie care consuma mult si da am 8gb ram. Am mentionat ca face asa din cand in cand si atunci cand se intampla nu vad nimic in task manager

| Skarr a răspuns (pentru Mihaita145):

Vezi ca s-a mai intamplat sa fie update uri de windows cu probleme. Care it scade din performanta. Dezinstaleaza update ul care l ai instalat acum ultima data si vezi daca face vreo diferenta. Scrie data langa update uri daca nu ma insel. Cauta pe net cum se face

| Mihaita145 explică (pentru Skarr):

Am incercat, nu merge, poate fi de la altceva? am observat ca scad si fps urile in jocuri de cate ori se intampla