| Hrom_Emilia_1998 a întrebat:

Heei!
Tocmai ce am reinstalat windows-ul. Dupa ce il folosesc cam aproximativ 5 minute se blocheaza si nu pot sa ii mai fac nimic, doar sa il inchid, de jos, de la buton. Mereu face asa. Ce as putea sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

S-ar putea sa nu fie de la Windows, ci o problema hardware. Faptul ca ai pus un sistem de operare curat nu inseamna ca ai scapat automat de virusi, atat timp cat ai mai multe partitii. Infectia acapareaza intreg sistemul si se plimba de pe o partitie pe alta, de aceea, pentru a stabili daca e de la virusi sau nu, trebuie sa scanezi tot sistemul cu un antivirus bun. Ulterior, daca problema nu se remediaza, atentia trebuie indreptata spre partea hardware - indepartarea prafului din sistem, verificarea conectarilor, remontarea ramilor - operatiuni ce necesita cunostinte IT.