| MihaiPMS a întrebat:

Salut! Am o problema si nu stiu cum sa o rezolv.
Stateam pe calculator si deodata s-a luat curentul si s-a stins. toate bune si frumoase aprind calculatorul dar observ ca in casti se aude un bipait si videoclipurile pe YT merg in lag. Daca schimb pe boxe totul merge bine si se aude. Am crezut ca e de la casti si am cumparat altele dar tot asa face. Daca aveti idee de la ce poate fi va rog sa imi spuneti si mie ca ma chinui de ceva timp si nu le dau de cap. MULTUMESC ANTICIPAT!

3 răspunsuri:
| SkandallKamataru a răspuns:

Repornește Calculatorul:

Uneori, o simplă repornire a sistemului poate rezolva problemele minore de software.

Dacă problemele persistă doar în timpul redării de videoclipuri de pe YouTube, verifică setările de sunet ale browser-ului.
În browser, mergi la setări și caută opțiunile legate de sunet.

Verifică Conexiunile Fizice:

Asigură-te că mufele de la căști sunt bine conectate în porturile corespunzătoare ale calculatorului.
Încearcă să folosești căștile pe alt dispozitiv pentru a elimina posibilitatea unor probleme hardware.

Actualizează Driverele Audio:

Deschide "Managerul Dispozitivelor" pe calculator.
Găsește secțiunea "Controlori sunet, video și jocuri" și extinde-o.
Dreapta-click pe dispozitivul de sunet și alege "Actualizează driverul."
Alege opțiunea pentru căutarea automată a actualizărilor de driver.

| RaduRobertRO a răspuns (pentru SkandallKamataru):

GBT? probabil daca nu se rezolva prin restart - pornit si repornit calculator, s-a defectat iesirea de casti, Simplu. Oricum e un defect fizic pe placa de sunet, deci service. schimbi doar placa de sunet.

| vodka020202020 a răspuns:

Salut! Problema s-ar putea să fie legată de driverul sau configurarea plăcii de sunet. Încearcă să reinstalezi driverul pentru placa ta de sunet sau să verifici setările audio pentru a asigura compatibilitatea cu căștile. Dacă problema persistă, ar putea fi util să consulți un tehnician pentru o diagnoză mai detaliată. Sper să rezolvi rapid inconveniența!