| ismailanight a întrebat:

Am o unitate de PC cu care am folosit net de la Romtelecom. Acum sunt la o ruda si am unitatea cu mine dar cand pun cablul de net de la RDS in unitate imi apare Local area connection-Fara aces la internet. De ce? Cei de la RDS au zis ca placa de retea trebuie resetata sau sa reformatez PC-ul. Altceva nu se mai poate?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai creat o conexiune noua si sa o configurezi cu datele de la rds (user ul si parola)?

| ismailanight explică (pentru suntserios):

Da. De la Network & Sharing Center am facut o noua conexiune, am introdus username-ul si pass si dupa ce am dat connect a aparut: connexion failed, error 711.

| ToNe_Graffer_Mc_1995 a răspuns:

Intra la local area conections-proporties si scrie acolo ip-ul de la internet