| Bucur_Petru_Dorin_1998 a întrebat:

Am pc Lenovo, e nou. Mi-am instalat Windows 7 pe el (x86) si dupa ce am dat restart la pc, nu mi mai deschide windowsul, îmi zice "insert boot in selected boot device and press a key" ce trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Scoate CD/DVD/Stick din PC dupa ce il instalezi ca altfel iti booteaza de pe el si nu de pe hdd.

| Bucur_Petru_Dorin_1998 explică (pentru Zaygon):

L-am scos. Dau restart la pc si nu mi se deschide pc pana nu bag iar' cd-ul cu windows. De ce? straight face

| Zaygon a răspuns (pentru Bucur_Petru_Dorin_1998):

Inseamna ca nu e instalat cum trebuie windows, mai repune-l odata numai ca inainte formateaza partitia. imi mananca si mie sanatatea windowsul dar incerc sa migrez pe linux.

| sEusebiu a răspuns:

Nu uita sa scoti CD-ul de instal laughing
Funda? laughing)

| Bucur_Petru_Dorin_1998 explică (pentru sEusebiu):

L-am scos laughing. Da' faza e ca nu-mi porneste pc daca nu bag iar' cd-ul laughing. Si cand zic ca nu-mi porneste pc, ma refer ca nu-mi apare dekstopu' pana nu bag cd si apas enter laughing