| Adi200101 a întrebat:

Am primit pe 14 decembrie pe e-mail un mesaj de la Pay-Pal prin care mi se cerea sa confirm informatiile unei plati pe care eu nu am facut-o. Ma puteti ajuta cu o informatie si daca cumva a fost o greseala?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Daca nu au numele tau correct si/sau numarul de cont este o escrocherie cel mai probabil. Incearca sa te pacaleascasa te logezi ca sa iti fure informatia de login. Daca numele si numarul de cont sunt corecte, s-ar putea sa ai o problema.

| Adi200101 explică (pentru SkyPilot):

Eu nu am cont bancar si numele meu nici nu apare. Asa ca nu stiu ce sa cred.

| SkyPilot a răspuns (pentru Adi200101):

Este o escrocherie. Nu intra pe siteul respectiv!

| Adi200101 explică (pentru SkyPilot):

Emailul era: paypal@routan.websitewelcome.com, si, din curiozitate, am verificat site-ul de dupa"@" si am vazut ca era un site de forexuri, asa ca mi-am dat seama