| cosmin2904 a întrebat:

Am probleme cu PC-ul, s-a bulit sursa si am luat alta cam dupa 4-5 zile. Am montant-o totul merge ok, singura problema e ca mi-au aparut niste dungulite mici, orizontale, pe tot ecranul si nu inteleg de la ce. Monitorul e testat nu are treaba. Print-screen daca fac nu cred ca le arata, si-s mereu pe ecran, orice as face, ca ma joc/ca ma uit la filme...etc. Am umblat la placa video/rami, le-am scos, pus inapoi si tot la fel. Deci e posibil sa fie de la sursa? Sau s-a inteles cu placa video sa se strice amandoua in acelasi timp.big grin
S-a mai intamplat cuiva?

Răspuns Câştigător
| KillaNoFilla a răspuns:

Nu e ca un zgomot de fond ca la televizor? Daca da 100% e sursa.
Da-ne un link cu imagine de artefacte ce iti apar.

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Acelea se numesc artefacte.
Ce sursa ai cumparat? Delux?

| cosmin2904 explică (pentru CPAElites):

O pocnitoare, dar un pic mai buna decat ce aveam, cred.
Spacer, 500W scrie pe ea(71 lei). Pe aia veche scrie Model:LC-C400ATX, total max 400W. Joc doar football manager 2016, in rest ma uit la filme, nu-mi trebuie avion. Am citit pana acum pe google, am vazut gen ``artefacte`` dar nu stiu ce-i cu ele, unii spuneau ca doar in anumite jocuri le apar. Iar la mine dungile sunt in permanenta. Sunt in nuante de alb, caci pe culoarea alba nu se vad chiar asa, dar pe culori inchise sunt cam nesuferite.

| cosmin2904 explică (pentru KillaNoFilla):

Mersi am cautat treaba asta pe google si am gasit. Am mai facut niste teste dup-aia si e de la sursa :d

| KillaNoFilla a răspuns (pentru cosmin2904):

Nu e ca un zgomot de fond ca la televizor? Daca da 100% e sursa.
Da-ne un link cu imagine de artefacte ce iti apar.