| q12 a întrebat:

Salut, am pus o intrebare ieri dar acum vreau sa fiu mai explicit. Deci mi-am luat calculator 50% nou. Unitate noua, dar cu cateva modificari. Mi-am pus pe cea noua inca 1 GB ram [2 in total], Procesor nou, placa video noua. Problema e ca de cand am unitatea asta, cand e oprit calculatorul, mi se porneste singur, iar dupa 3 secunde se inchide. Cand e pornit nu am nicio treaba cu el, doar cand e oprit. Nu am virusi.

Răspuns Câştigător
| IonutzWoW a răspuns:

Sincer sa fiu, cineva s-a confruntat cu o problema similara. Se dadea mereu restart la pc chiar daca reinstala windows-ul, se dadea restart si cand il reinstala. Eu ma gandisem ca este din cauza procesorului fiindca nu este racit bine, dar am hotarat sa mergem la un service si cei de acolo au constatat ca PC-ul avea butonul de restart blocat.La tine este posibil sa fie ori din cauza procesorului ori din cauza ca butonul de start sa fie blocat.
Ti-am mai raspuns odata la intrebare, cred ca aceasta este problema

1 răspuns:
| zdrangoi a răspuns:

50% nou sau 50% vechi?

Ca o paranteza :
Doi betivi :
Pesimistul
- Paharul e pe jumatate gol (50%)
Optimistul
- Paharul meu e pe jumatate plin (50%)

Asa si tu, 50% nou!