| AdyRockkBet a întrebat:

Salut am pus o placa video noua in pc (inainte avem Intel 82945g express chipset family) si cand am bagat placa in slot a scris pe monitor No video imput si dupa Ca se pune in modul se somn.
Am incercat sa schimb si din peg in pci dar tot nimic va rog ajutati-ma. dau funda.

3 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Ai scos cablul ce duce de la monitor la unitate, cablul video din plaxa video integrata si sa il bagi in placa video dedicata (asta noua ce ai pus-o?)

| Gas a răspuns:

Fai si tu o cafea sa se trezeasca (glumesc). Placa ta cea noua are cumva iesire DVI? Daca da s-ar putea sa ai nevoie de un adaptor DVI->VGA (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/ba/Adapter_DVI_to_VGA.jpg) care te costa cam 30 ron (normal ar fi trebuit sa vina placa video cu acest adaptor).

| Klaudiu214 a răspuns:

Poate nu ai montato cum trebuie sau placa de baza nu iti recunoaste placa video.