| octav005 a întrebat:

am si eu o intrebare. care este diferenta intre un procesor INTEL DUAL CORE si un INTEL CORE 2 DUO. si daca ar fi amandoua de exemplu cu frecventa de 2 ghz? Care ar fi m.ai bun s-.au m.ai rapid? astept o parere care se pricepe.

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Depinde de ce procesoare vorbim. Dual core sunt si din seria G ( procesoare mai noi decat seria core 2 duo de la Intel ) si procesoare Intel pentim dual core mai vechi decat seria core 2 duo de la Intel.