| WiKiPoKidgs a întrebat:

Am si eu o problema cu pc-ul. De la un timp de cate ori incerc sa instalez un program imi apare acest mesaj:

The system DLL user32. dll was relocated in memory.The application will not run properly.The relocation occured because the DLL C:\WINDOWS\system32\SHELL32. DLL occupied an address range reserved for Windows system DLLs.The vendor supplying the DLL should be contacted for a new DLL.

Ajutor! Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| yoo23 a răspuns:

Incearca asta:
intra pe www.dll-files.com
sus in dreapta la Search scrie: user32. dll
download
apoi dezarhiveaza-l in C:\WINDOWS\system32
Ar trebui sa mearga acum.Noroc.

| Mardea a răspuns (pentru yoo23):

Ba frate am si eu aceeasi problema dar in primul rand cand merg pe dll files.com
nu gaseste user32. dll si l-am download odata si nu mergestraight face

10 răspunsuri:
| Savy a răspuns:

Sa cauti alt kit pentru programul respectiv

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Ai nevoie de shell32. dll comnpatibil cu service pack-ul tau. @yoo23 ti-a dat link-ul potrivit cauta acolo!

| SexAndDrugs a răspuns:

Nu ai destula memorie in C m-ai sterge ceva programewinking

| SăcsyLlamă a răspuns:

Acelaşi program? Sau un program diferit? Îţi recomand să descarci Windows Service Pack 3 de pe site-ul oficial Windows, îl instalezi şi dai un restart la computer. Dacă apare la mai multe programe, ori e virus ( ceea ce e puţin probabil ), ori nu ştiu, dar cred ca trebuie sa îţi reinstalezi windows-ul. Sper că te-am ajutat! Fundă?
ATENŢIE! METODA CU S. P. 3 NU FUNCŢIONEAZĂ DECÂT CU WINDOWS XP!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai este cam complicat straight face

| WiKiPoKidgs explică:

Merci! Dar nici unul dintre raspunsurile voastre nu mi-au fost de folos rolling on the floor. De fapt problema avea cauza simpla: am instalat de curand o tema pe windows xp ca sa arate ca vista.Aceasta era problema tema...Am dezinstalat-o si acum totul merge. Dar multumesc de raspunsuri si imi pare rau ca nu am putut sa va dau funda la toti.

| cosmin_2840 a răspuns:

Nu ai destula memorie in C

| Sabauster a răspuns:

Furnizorul DLL trebuie contactat pentru un nou DLL! funda?