| Wilder a întrebat:

Salut! Am si eu o problema.Ieri mi-am instalat Avira antivirus si nu a avut nici-o problema. Dar azi cand am deschis PC-ul, umbreluta aceea din taskbar era inchisa si zicea ca "Guard-Stopped". Am incercat pe sa il redeschid dar nu vroia daca dadeam update.Am incercat sa dau pe "Start Service" din meniul sau dar dupa 5 minute tot nu se deschise si in locul butonului cu start service aparea butonul help.
Cum as putea sa redeschid antivirusul?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PaduraruAlin a răspuns:

Incearca o reinstalare...

| bizan a răspuns:

Man scoate avira ca nu isi face bine treaba, pune-ti avast! Asculta-ma ca stiu tongue

| Kid_5810 a răspuns:

Il dezinstalezi din control panel-->add or remove programs, apoi il instalezi din nou. dar eu iti dau un sfat, nu-l mai instala tot pe asta;) uite http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus dar iti recomand http://www.kaspersky.ro/trials e o versuiunw trial, cea mai buna fiind Kaspersky Internet Security 2011

| Fluxmetan a răspuns:

Incerca sa-l reinstalezi eu am WINDOWS XP si chiar n-am avut problema cu antivirusul desi folosesc doua laughing AVIRA SI AVAST5