| shukaru0890 a întrebat:

Salut am si eu un pc : Placa de basa asrock n68-vs3 fx cu procesor AMD sempron X2 190 2, 5 ghz dual core si 2 gb RAM ddr3 frecventa 1333mhz, si imi merg aproape toate jocurile in reluare, singuru este NFS Undercover care merge un pic mai bine. sa zicem, ma ajuta si pe mine careva sa rezolv problema asta?

Răspuns Câştigător
| Spaz472 a răspuns:

Http://forum.computergames.ro/......a-ram.html (se numeste overclock dar mai bine nu faci ca scade durata de viata;) )

8 răspunsuri:
| śĩĿṽịṻ a răspuns:

Iati un driver pentru placa video de aici http://www.nvidia.co.uk/page/home.html sau cautati dvd-urile de la unitate funda?

| trolololo a răspuns (pentru śĩĿṽịṻ):

Si dacă are placa video AMD tot de acolo ia driverele?

| Spaz472 a răspuns:

Spune si placa video (start>run> Dxdiag>video)

| shukaru0890 explică (pentru Spaz472):

geforce 7025, si vad ca aici imi zice ca este placa de 512MB

| Spaz472 a răspuns (pentru shukaru0890):

Http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk uite aici cauti placa ta video si instalezi driver-ul apoi o sa iti mearga cum trebuie. Succes!

| shukaru0890 explică (pentru Spaz472):

Am uitat sa va spun, am instalat toate driverele, stie cineva cum maresc frecventa la rami? sau la procesor nu stiu exact la ce. la procesor are FSB de 800mhz iar rami sunt ddr 3 1333mhz si cand m auit in bios vad ceva de genu 530 si ceva mhz la frecventa ramilor asa ca nu imi spuneti sa instalez driverele

| Spaz472 a răspuns (pentru shukaru0890):

Http://forum.computergames.ro/......a-ram.html (se numeste overclock dar mai bine nu faci ca scade durata de viata;) )

| bogdanluncasu a răspuns:

Ce placa video ai?

| shukaru0890 explică (pentru bogdanluncasu):

Placa video onboard GeForce 7025 / nforce 630a