| Lungu_Stefan_1996 a întrebat:

Am un aplificator inuke1000...2×500w 2ohm ori 2×300w 4 ohm,asa scrie, eu nu ma pricep deloc si vreau sa stiu ce trebuie sa fac ca sa il pun in functiune, nu e ca si cand are un slot jack sau conexiune bluetooth ca sa pot pune muzica si vreau sa stiu daca mai trebuie sa ii cumpar ceva! Multumesc

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Folosete cablul de conectare sugerat de JackR (nu e musai sa il cumperi de acolo daca nu vrei sa dai atat pe el sau sa iti bati capul si cu transportul, poti sa il cumperi si din Romania de la un magazin de electronice sau sa mergi la un service de electronice si ti-l face acolo). Inca ceva, foloseste boxe cu aceleasi specificatii cu ale amplificatorului, in nici un caz cum a spus Cristi, boxe de maxim 50W ca le arzi.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ca sa il pui in functiune ai nevoie de boxe de 4 ohmi si maxim 50 wati nu are cum sa fie 500 wati, poate atit consuma el in curent 500 wati dar nici asta nu cred, nu ai citit tu bine ce scrie pe spatele amplificatorului, deci fara boxe nu il poti folosii ca i arzi finalii. Este doar amplificator sau are si radio, ampituner.

| Arthiom a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Vreau si eu sa imi explicati de ce nu se poate 500wati la un amplificator? Chiar sunt curios sa aflu. -_-

| Lungu_Stefan_1996 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Se scrie "atat" nu "atit" cine te-a invatat sa scrii?

| JackR a răspuns:

Behringer Inuke 1000 are intrari te tip XLR. Iti trebuie un cablu-adaptor de la mufa (nu slot!) "jack" de 3, 5 mm la 2 x XLR (male), adica acesta: https://www.thomann.de/ro/pro_snake_tpy_2015_jmm.htm