| MitroKta a întrebat:

am un hdd extern de 500gb pe usb. L-am bagat in pc sa vad dc merge. Si nu il vad nici in my computer nici in device management.Stie cineva ce poate sa aiba?(calculatorul ca hdd-ul merge ca l-am mai bagat si la scoala si la prieteni si a mers)
Merci!

4 răspunsuri:
| ITistii a răspuns:

Dupa cum s-a mai zis, o cauza foarte posibila este ca sursa ta de alimentare de la PC nu ii ofera suficienta energie HDDului(poate nu ai un PC la fel de performant ca al prietenilor tai sau ca la scoala). De regula, HDDurile vin si cu un incarcator pentru el(la fel cum au telefoanele mobil) si solutia ideala ar fi ca atunci cand mai atasezi HDDul la PCul tau, sa ii pui totodata si incarcatorul. Asa ar primi suficienta energie cat sa il citeasca My computer.

| MitroKta explică:

Pai dar am cablu din ala in Y. si tot nu merge.
Si win e bun (win 7)

| MitroKta explică:

Pai ce incarcator ca nu are si pe el scrie ca functioneaza la 5v atat cat are usb dar nu stiu catai watt. Cred ca ai dreptate. Sursa e de vina.

| DizzYuzzY a răspuns:

Poate ca nu ti-l recunoaste windows`u. sau nu are sursa de energie destula si nu invarte cd`urile alea din HDD. incearca sa ii cumperi un usb separat care doar sa alimentezewinking. eu asa am cu 1 TerraBithee hee si trebuie alimentatwinking