| 1Andru1 a întrebat:

Salut, am un laptop Acer si intr-o zi l-am lovit in partea dreapta a touchpadului si a dat o eroare cu ecran albastru, un baiat mi-a zis ca trebuie sa il desfac si sa ii bag hdd ul si sa-l scot, am incercat tot nimic, imi zicea no bootable device press any key sau insert any disk ceva de genul windows 7 si da sunt pe legacy, Ajutor!

Răspuns Câştigător
| Mtoni a răspuns:

Încearcă să bootezi de pe un stick USB cu Ubuntu și pornește aplicația Disks. Dacă merge totul ok dar nu îți vede HDD-ul înseamnă că s-a defectat HDD-ul. Cumpărați un SDD că e mai rapid și rezistent la lovituri. Dacă nu bootează de pe stick atunci e altă problemă.