| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop Acer TravelMate 6592 si de doua zile nu pot sa instalez windows pe el (7).
La celalalt, imi aparea in stanga sus o liniuta care palpaia incontinuu si altceva nimic.Am inteles ca trebuie sa-i dau reinstall.
Cand pun dvd-ul imi apare chestia aia cu "Press any key to boot from CD/DVD..." iar apoi "Windows is loading files..." Dupa ce imi apar acestea doua,imi apare sigla de la Win 7, care la o instalare normala tinea doar 2-3 secunde.Acum insa nu-mi apare altceva decat sigla aia.Ce pot sa fac sa mearga sa-l instalez din nou? E urgent, va rog mult!

2 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Lol...deci eu te sfatuiesc sa urmezi urmatorii pasi:
1.Verifica daca cerintele windows-ului 7 sunt compatibile cu PC tau
2. Daca ai un Windows precedent pe el(ex:Xp) dezinstaleaza-l apoi instaleaza Windows 7 cu rabdare multa
3.Ar trebui sa-ti mearga...
4.Mult noroc
5.Bafta

| Vickyy a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

1.Windows-ul anterior este tot 7. Si de ce stau cu sigla aia de peste 10 minute, cand inainte nu dura decat 1 minut?