| bowtiki a întrebat:

am un laptop hp ptrobook 4510s cu procesor 2ghz inter core duo t5870 si placa video ati radeon 4330, placa e dedicata, as vrea sa stiu daca pentru sa-i schimb procesorul cu unul mai bun care sa fie combatibil cu placa video de exemplu cu i7-250k... pentru a juca jocuri din 2012+, se poate case acest update? din cate am inteles placa nu se poate schimba.
va multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Reparatoru a răspuns:

Nu cred ca daca schimbi procesoru, vei putea juca jocuri mai tari.cel mai mult conteaza placa video.