| bogdan12321132231 a întrebat:

Am un laptop Samsung Intel core i5 2450m 6gb ram Intel hd graphics 3000 si nVIDIA gt 520mx.
Intrebarea mea este cum as putea muta imaginea din desktop de pe placa video integrata pe cea dedicata, deoarece imi ia din ram cea integrata si eu il tin mereu in priza?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Olele, cum e aia? laughing
Desktopul e comun, indiferent de placa video!

| compcris00 a răspuns:

In primul rind trebu sa instalezi driveru pentru placa ta.Intra pe geforce.com copie gefore experience si el va cauta automat drivere. Dupa ce se instaleaza automt va trevce la placa ta gt520. Daca nu intra in setarile nVIDIA, dar ar trebui sa mearga odata ce instalezi ceeace ti-am spus.BAFTA!

| bogdan12321132231 explică (pentru compcris00):

Eu am driverele instalate problema e ca laptopul e facut sa mearga cu integrata in afara aplicatilor si eu vreau sa o bag pe cea dedicata si nu stiu cum, in nVIDIA n am gasit asa ceva.