| RRequalizeDR a întrebat:

Am un pc destul de vechi, PC Spec: Procesor: Amd 3000+ 1, 8, Ram: 1, 5 si placa video: ATI Radeon 9550 256, intrebarea mea este urmatoarea : Vreau sa imi cumpar o placa video NVIDIA Ge force 9500 de 1gb, o sa fie compatibila?

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Nu va functiona deoarece placa de baza are slot agp si tu ai nevoie de pci-e

| RRequalizeDR explică (pentru SouLIce):

Am inteles, dar daca cumpar o placa video agp de 1 gb va face fata placa de baza?

| RRequalizeDR explică (pentru SouLIce):

Am inteles, dar daca cumpar o placa video agp de 1 gb, va face fata placa de baza?

| RRequalizeDR explică (pentru SouLIce):

Am inteles, dar daca cumpar placa video agp de 1 gb, o sa faca fata placa de baza?

6 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Problema este ca 9550 este pe interfata agp si 9500 este pe pci-e
Ce placa de baza ai?

| ionut7x7 a răspuns:

Mergi cu unitatea la magazinu de unde vrei sa-ti cumperi placa video si ei iti va spune ce placa e compatibila cu pc tau