| GabrielStefan a întrebat:

Salut, am un Samsung Galaxy S4 i9505 si intrebarea mea este: as putea pune pe el un custom Rom, gen Thor ROM 1, 5 fara sa rootez telefonul, doar recovery ala? Telefonul nu are root. Mersi

Răspuns Câştigător
| XperioN a răspuns:

Pe astfel de telefon am rulat si eu Cyanogen si numai stiu sigur dar a trebuit root.Deci da iti trebuie root de dinainte apoi faci un recovery special gen CWM/TWRP. Sper ca te-am ajutat big grin

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Pasul 1 e sa-i pui un custom recovery dupa ce deblochezi bootloaderul. Dupa ce ai custom recovery rootul si instalarea de custom Rom se fac exact la fel si nu e obligatoriu sa le ai pe ambele.

| KenWooD123 a răspuns:

Iti recomand sa pui intrebarea pe acest site special.

http://www.mygarage.ro/audio-foto-video/