| Maestrul001 a întrebat:

Salut am un telefom racer II. Am fost aiurit si mi-am pus parola la ecran laughing am pus una grea si acum am uitat-o cum pot sa il resetez sau sa fac cv sa pot intra in menu, etc?

Dau funda la toti!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Sincer, imi pare rau. La altii a functionat. Sa-l resoftezi pentru ca ai uitat o parola. Mi se pare cam mult. Dar du-te intr-un service cu el si vezi ce zic cei de acolo. Poate s-au mai lovit de asa ceva si cunosc si alte metode.

26 răspunsuri:
| Maestrul001 explică (pentru horia2012):

O sa incerc, mersi mult ( MAI ASTEPT RASPUNSURI )!

| Maestrul001 explică (pentru horia2012):

MS o sa incerc

| Maestrul001 explică (pentru horia2012):

Frate cand scriu codu ala la apel de urgenta zice ca nu a fost trimis deoarece nu este numar de urgenta

| horia2012 a răspuns (pentru Maestrul001):

Incearca din combinatia de butoane.

| Maestrul001 explică (pentru horia2012):

Adica?

| horia2012 a răspuns (pentru Maestrul001):

In link-ul pe care ti l-am dat e o combinatie de butoane pe care o poti folosi.

| Maestrul001 explică (pentru horia2012):

Asta? Volume - and power after logo appears press volume + - together?

| horia2012 a răspuns (pentru Maestrul001):

Da.

| Maestrul001 explică (pentru horia2012):

Imi poti spune exact pe ce butoane sa apas? in limba romana nu engleza

| horia2012 a răspuns (pentru Maestrul001):

Volum- si butonul "home"+butonul "power"(ecranul va semnaliza si va apare logo) dupa care apesi Volum + si - simultan.
sau
1. din ecranul de baza, apesi tasta meniu-setari
2. apesi Personal
3. apesi "resetare la valorile din fabrica"
4. apesi"resetare telefon"
5. apesi "sterge tot"

| Maestrul001 explică (pentru horia2012):

Ma scuzi ca te stresez dar fi atent : Butonul power care e? ala care aprind ecranu la telefon? adaica daca stii modelu la zte racer 2 are un buton sus pe care inchid de tot telefonul si il aprind si altu intre butoanele de raspuns la telefon si inchis, iar ce logo sa imi apare ce inseamna logo? SI fi atent ca eu nu pot intra in meniu pentru ca trebuie sa scriu parola ca sa pot sa intru in meniu straight face

| horia2012 a răspuns (pentru Maestrul001):

Daca nu poti intra in meniu folosesti metoda cu butoane. Butonul "power" este acela de la care pornesti si opresti telefonul. Cel din mijloc dintre butoanele de raspuns este butonul "home". Logo este un desen, emblema al firmei, sau telefon.

| Maestrul001 explică (pentru horia2012):

Deci apas butonu power si volume pe - si nu se intampla nimic

| Maestrul001 explică (pentru horia2012):

Apas intai pe VOlum pe - si apoi pe power si se deschide " optinule t elefonului "

si scrie Mod silentios mod de vibratii mod avion si oprire straight face Nu apara alt cv

| horia2012 a răspuns (pentru Maestrul001):

Apesi pe toate 3 butoane:
Volum - + Butonul "home"+ butonul "Power" dupa care cand pe ecran apare o emblema apesi butonul "volum + si - simultan.

| Maestrul001 explică (pentru horia2012):

Frate fac cum zici tu dar tot Meniu ala apare Te rog da-mi un id de mess sa vorbim

| horia2012 a răspuns (pentru Maestrul001):

Ti-as da daca as avea. Nu folosesc mess-ul ca nu am timp. Mai incearca. Iti trebuie putina dexteritate ca sa apei pe toate 3. Ar trebui sa mearga. Metoda am luat-o de pe alte forumuri si e buna. Trebuie sa apara emblema de la android si un triungi pe ecran. Atunci apesi cele 2 butoate de la Volum +si- simultan.

| Maestrul001 explică (pentru horia2012):

Aaa ma alea 3 butoane le apas pe toate odata?

| Maestrul001 explică (pentru horia2012):

Am incercat de 10 ori man nu mr cred ca trebuie sa il resoftez ce parere ai?

| Maestrul001 explică (pentru horia2012):

Sigur metoda asta e pentru ZTE RACER 2?

| horia2012 a răspuns (pentru Maestrul001):

Sigur. M-am uitat pe mai multe site-uri si asta e singura solutie.

| Maestrul001 explică (pentru horia2012):

Nu era si vreun video sa imi arate cum apasa?

| horia2012 a răspuns (pentru Maestrul001):

Nu. Daca era sigur iti trimite-am link-ul.

| horia2012 a răspuns (pentru Maestrul001):

Sincer, imi pare rau. La altii a functionat. Sa-l resoftezi pentru ca ai uitat o parola. Mi se pare cam mult. Dar du-te intr-un service cu el si vezi ce zic cei de acolo. Poate s-au mai lovit de asa ceva si cunosc si alte metode.

| AnneSwagX3 a răspuns:

Păi thinking uităte prin actele de la telefon sau du.l la reparat rolling on the floor)))

| Maestrul001 explică (pentru AnneSwagX3):

La ce anume sa ma uit in acte? laughing as vrea sa fie o pagina cv gen : Esti atat de prost incat ti-ai pus parola la telefon si ai uitat? AICI ESTE SOLUTIA " rolling on the floor rolling on the floor