| Anarchy_9738 a întrebat:

Are cineva idee cam ce aparat de fotografiat este cel mai profesional? Nikon, Canon? Cam ce model imi recomandati pentru poze reusite? (asta desigur...pe langa indemanarea fotografului)

7 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Gresit spus, cel mai profesional. Ori e profesional, ori nu. Si Nikon si Olympus sunt foarte bune la aparate DSLR, dar cele mai bune (si mai scumpe) sunt cele de la Canon. Adevarate minuni intr-o carcasa. La aparate compacte recomand Canon, iar apoi Sony.
Succeswinking

| CapitanuSemafor a răspuns:

Pai.daca vorbim de camere digitale, atunci ambele nu sunt profesionale.
Acum nu stiu ce vrei. Daca vrei o camera digitala buna.Nikon e cam boring. Eu am un Canon A3000 IS, 10 MP si e super la 380 lei.
In materie de camere profesionale...sunt profesionale, anyone will dowinking

| ganton a răspuns:

Fotografu' n-are nici o indemanare. Sa citesti manualu' ca sa inveti diferitele setari, iar apoi sa apesi niste butoane nu necesita talent. Fotografia nu e arta. Lasand la o parte frustrarile mele, eu mi-as cumpara un Nikon D3000 e cel mai ieftin (si bun) DSLR. Vreo 16-17 milioane asa.

| Quicky a răspuns:

Nikon D700 = costa aprox 20 si ceva milioane. daca tot vroiai un ap bun cautal pe asta pe google. sporwinking

| Anarchy_9738 explică:

@ganton sa apesi pe buton nu tine de talent, sa stii ce sa fotografiezi si sa prinzi momentul da.
Cat despre bani...am intrebat care-i mai bun, nu cat costa.

| Anarchy_9738 explică:

Multumsc pentru raspunsuri.
Cred ca o sa aleg DSLR Nikon D3100 sau DSLR Canon EOS 1100D

| wolfman a răspuns:

Acuma depinde sunt 2 tabere cei cu Nikon si cei cu cannon acum depinde de cati bani esti dispus sa investesti ambele modele sunt foarte bune