| MihaiDumitru1290 a întrebat:

As dori sa pot folosi sistemul acesta home theater la televizorul meu smart: https://www.philips.ro/c-p/HTS3610_12/-.Nu știu dacă funcționează, in sensul de a asculta ceva pe YouTube pe tv, iar sunetul sa fie redat de sistem. Daca este posibil va rog explicati-mi de ce fire este nevoie.

Mulțumesc!

9 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ok, ai pus link cu sistemul dar de tv nu ai dat nici o informatie. In general noile tv-uri au doar optic si hdmi pentru iesire audio.

Daca nu ai intrare digitala la sistemul tau o sa ai nevoie de un DAC (digital to analog convertor).

| MihaiDumitru1290 explică (pentru Intruder19):

Scuze, am un Samsung 40ku6092

| MihaiDumitru1290 explică (pentru Intruder19):

Am un tv Samsung 40ku6092. https://images.app.goo.gl/aK4XoWMPbUMEJVn19.Asa arată dvd ul in spate. Televizorul are hdmi arc si rca uri.

| MihaiDumitru1290 explică (pentru Intruder19):

Scuze, am un Samsung 40ku6092
Https://images.app.goo.gl/aK4XoWMPbUMEJVn19
Așa arată dvd ul in spate. Nu am jack la tv, doar rca. Poți sa imi dai un link cu ce cablu este nevoie?

| sierra1 a răspuns:

Philips-ul are BT?

| MihaiDumitru1290 explică (pentru sierra1):

Nu, este un dvd vechi

| sierra1 a răspuns (pentru MihaiDumitru1290):

Nu iți trebuie nici un convertor: conectezi ieșire căsti de la tv cu intrare in combină

| MihaiDumitru1290 explică (pentru sierra1):

Https://images.app.goo.gl/aK4XoWMPbUMEJVn19
Așa arată dvd ul in spate. Nu am jack la tv, doar rca. Poți sa imi dai un link cu ce cablu este nevoie?

| sierra1 a răspuns (pentru MihaiDumitru1290):

Https://www.emag.ro/cablu-audio-hama-2xrca-2xrca-1-5-m-78701/pd/D2309YBBM/

sau poate-ți iei convertorul DAC a lu' pește?