| OmObisnuit a întrebat:

Salut, calculatorul meu se inchide incontinuu, merge cam 5 minute si se inchide ca si cum as scoate cablul de alimentare din unitate adica instant, ieri mergea perfect si azi face asa, in interiorul carcasei nu miroase a ars.Ce are?

Răspuns Câştigător
| Scorpiel a răspuns:

Mai mult ca sigur trebuie sa schimbi psta la procesor si/sau sursa. Am patit si eu la fel... dupa ce am facut ce ti-am scris totul e iar ok.

3 răspunsuri:
| Daniellllll1 a răspuns:

Daca nu s-a strigat ceva din unitate, atunci, 100% ...stratul de praf, care s-a asezat cel mai probabil pe ventilator.Du-l la reparat, cel mai bine! big grin

| Mada_Mada_1995 a răspuns:

Probabil e de la placa video

| Andrei_Selaru_1999 a răspuns:

Ai avut cumva Blue Screen? Daca da atunci este de la HARD DISK, iar daca nu, atunci ai un strat mare de praf pe ventilator. Noroc