| Junior1234 a întrebat:

Salut.Care este diferenta intre 2 GB si 3 GB RAM. VReau sa stiu dezavantajele si avantajele.

4 răspunsuri:
| raidxp a răspuns:

Diferenta dintre 2 si 3 este 1, ce intrebare mai e si asta?

| megamix112 a răspuns:

Pai depinde si ce tip de ram e. Daca are frecventa mai mare,va avea o viteza mai mare.Iar cu cat ai mai mult ram cu atat o sa poti deschide mai multe programe deodata fara a-ti face probleme legate de performanta lor, dar in concluzie, cu cat ai mai mult, cu atat mai bine, dar nu ai nevoie de mai mult de 4GB pentru orice.

| Junior1234 explică (pentru megamix112):

Am intrebat pentru ca aveam 3 GB RAM sa mi sa bulit un slot si nu acum mai am decat 2 GB de asta am intrebat.Mersi pentru raspuns.

| megamix112 a răspuns:

Nu stiu daca poti inlocui slotul.Nu am avut problema asta niciodata, dar poti sa vezi daca se poate repara iar daca nu, iti trebuie alta placa de baza.Dar daca vrei neaparat mai mult ram fara sa schimbi nimic iti iei o singura placuta de ram de 4 GB. Sper ca am fost de ajutor.Bafta.