| anonim_4396 a întrebat:

Salut,cum as putea sa creez un joc si dupa sa il bag pe app store?
GEN FLAPPY BIRD

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Creatorul lui flappy bird nu a facut nimic, si nu s-a ivnestit nici un 15000 cum vorbeste unu mai sus aiurea. E un joc EXTREM de simplu.
Daca vrei sa faci asa ceva, pune mana si invata programare.

| dryft3r a răspuns:

Necesita multa munca, chiar daca pare simplu. Eu si niste vecini am "dezbatut" asta intr-o seara pe la bloc. Creatorul Flappy Bird facea pe zi 50.000$. Si sa zicem ca a bagat cam 15.000$ in el, apoi l-a vandut unei companii care sa-l puna pe App. store.