| vlady434 a întrebat:

Cum as putea sa fac router-ul sa emita semnal Wifi pe o distanta mai mare? Am un apartament cu 2 camere, routerul este intr-o camera, si nu ajunge si in cealalta, de multe ori se pierde. Cineva mi-a recomandat un adaptor Wifi sau sa mai cumpar un router. Am incercat cu solutii DIY, sa pun doze de suc pe antenele router-ului laughing) dar degeaba. Ma puteti ajuta cu o solutie, va rog? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| BizzMark a răspuns:

Solutia dedicata se numeste range-extender, il poti cumpara de la orice magazin, AUCHAN de ex.Se configureaza usor si il poti amplasa intr-o zona intermediara unde ai un semnal suficient de la router-ul tau.Degeaba iti mai iei inca un router, semnalul nu prea merge reroutat.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Cred ca ai nevoie de un produs din gama de mai jos:
https://www.emag.ro/......nal+wifi/c

| Iote a răspuns:

Ceva in peretii tai ecraneaza semnalul. Beton armat? La mine semnalul ajunge in jumatate din bloc.
Cred ca cea mai buna solutie este cea data de @BizzMark. Un alt router, va fi si el ecranat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti iei un alt router mai bun, sau un repetear. Se baga in priza in alta camera, si il conectezi la routeru tau. Va repeta semnalul mai puternic.
ceva de genu
https://www.argos.co.uk/......ct/6878810

| Henrypericolpublic a răspuns:

Depinde de router. Unele au semnal puternic și altele slab-slab.Eu am un apartament cu doua camere și cu pereți de beton armat și am căutat un router bun. Am găsit unul destul de scump dar bun (nu mă întreba cum se numește ca nu mai stiu). Deci ori iti iei alt router ori Îți iei ceva produs ajutător sau conexiune prin fir.