| Robert91 a întrebat:

cum pot creea o partitie daca deja am instalat windowsu? am resetat hardu si am uitat sa fac partie.

7 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Off-topic: ai uitat sa faci partie? big grin
"Partie" ai facut, cel putin una, aia pe care este Windowsul acum.
On-topic: Pai depinde. De ce Windows ai. De ce HDD ai si ce partitii ai creat deja. De cat de dispus esti sa reinstalezi daca este nevoie. Revino cu un screenshot la partitiile existente (click dreapta My Computer - Manage - Disk management).

| bogdan3vl a răspuns:

O sa fac eu acum la al meu si o sati zic ca dabi am luat laptopul de la garantie ca mi se bulise hardu si ei miau instalat windowsu dar nu mi-au facut partitii da-mi si mie funda

| bogdan3vl a răspuns:

Iti zic eu ca daca ti-au aparut patratele rosii sugur ai hardu pe duca sa te pregatesti cu niste banuti pentru un hard nou

| nutepriveste21 a răspuns:

Ma gandesc ca vrei sa zici ca ai instalat windowsu si ai facut o singura partitie adica,, c'' unde se afla tot hdd. Pentru a face alte partitii fara a reinstala windowsu descarca,, partition magic'' iar mai departe sper sa te descurci.

| Gentleman_2265 a răspuns:

Bagi cd-ul cu windowsul, si urmezi pasii pina acolo unde te intreaba daca vrei sa repari wind., sau sa inst o copie noua.De acolo e simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor))))))... uite trebuie sa reinstalezi iar windowsu ca nu merge altfel sa faci alta partitie. sau sa iti iei un hard exter care e o singura partie mare. big grin

| Robert91 explică:

Doar C am.sadare ceva daca las asa?