| TomyBrave2019 a întrebat:

Dacă lași mai multe telefoane una peste alta deschise se poate întâmpla ceva cu ele? Cineva a spus că s-ar magnetiza.

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Or sa creeze o singularitate care ar putea deveni o gaura neagra big grin
spune-i profului asta cand va mai pune sa puneti telefoanele pe catedra

si mai spune-i ca... acum serios

ITI INTRERUPE DREPTUL DE PROPRIETATE (telefonul e al tau, nu il poate sechestra ca asa vrea el)
si ca
TE PUNE IN PERICOL, daca vine un cutremur si se darama scoala o sa mori pentru ca nu poti suna la 112, pentru ca nu mai poti ajunge pana la telefonul de pe catedra

| TomyBrave2019 explică (pentru Bizon95):

Sincer, nu e numai un prof. Tot liceul ăsta tâmpit a luat decizia să ne punem telefoanele într-o cutie. Fără ele deloc, doar când plecăm acasă. Asta mi se pare o porcărie. Nu că e pe catedră, e închis într-un dulap, cu cheia, și poți să arzi în foc până vine ăla responsabil cu cheia să deschidă. E legal să facă asta? Să ne interzică să-l folosim? Doamne ferește suntem mari acum. Dacă se mai trezește câte un tâmpit să stea pe telefon în timpul orei nu înseamnă că toți suntem așa. Nu ei au dat bani pe ele, dacă se strică sau fură ghici cine suferă paguba?

| Bizon95 a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Legal nu e, si ambele idei pe care le-am scris sunt absolut valabile dpdv legal, chiar "intreruperea dreptului de proprietate" e un termen legal, insa din pacate, fara parinti nu poti face nimic la politie

iar in tara asta, pana cineva nu moare, nimic nu se misca

insa e un workaround (workaround = nu poti sa intrii pe poarta, intrii pe la spate printr-o gaura in gard si tot intrii) si anume, faci rost de ultima joarsa de telefon defect, dar care arata nespart prea rau, si il dai pe ala la incuiat, dupa care telefonul tau il tii tot timpul pe silentios-silentios, nici vibratii... eu ASA as face, daca parintii nu sunt de partea CORECTA la treaba asta (poate ca dreptul de proprietate nu ii doare, dar ei nu realizeaza ce ar insemna sa aiba un copil mort intr-un cutremur din cauza ca nu a avut telefonul la el angry )

| TomyBrave2019 explică (pentru Bizon95):

Da...dar dacă sună RoAlert-ul? laughing
După ma omoară ăștia. Aș putea cel puțin să îl sting de tot.

| Bizon95 a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Se poate dezactiva roalert
in plus, daca suna, atunci e caz grav... insa asta va fi dupa ce termina cu testele

| TomyBrave2019 explică (pentru Bizon95):

Păi da...da nu prea știu cum să dezactivez.lol

| TomyBrave2019 explică (pentru Bizon95):

Mulțumesc mult!

| Bizon95 a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Cu placerewinking

15 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Eu știam că numai oamenii se pot "magnetiza" și asta doar cu votcă. Despre telefoane habar nu aveam că se poate!
Cum faci? Pui paharul pe telefon? Sau există altă metodă?
laughing

| TomyBrave2019 explică (pentru gabicoo):

????

| TomyBrave2019 explică (pentru TomyBrave2019):

Scuze, în loc de un emoji TPU s-a gândit să trimită semne de întrebare...
Bun răspuns laughing

| Darius15Darius a răspuns:

Da
Se magnetizeaza
Prin magnetizare din cate stiu eu la telefoane (nu ma refer la cartele sau orice alt ceva ) o sa ti se descarce mai repede... cu cat mai mult nu stiu ca nu am incercat si nici nu vreau?