| CreEppY a întrebat:

Salut, Dau FUNDA! Am o problema mare.Mi-am luat niste casti cu microfon, merg foarte bine, dar in laptop nu, laptop-ul Lenovo are doar un jack iar pentru ele am luat splitter si tot asa nu merge microfonul, castile da. Castile sunt Genius HS-G500V, daca bag doar microfonul nu merge (am splitter de ala micut de plastic). Asta e o problema, iar a doua, daca prima nu are rezolvare, este ca microfonul din laptop se aude naspa, un fasait nasol ca si atunci cand nu ai program dar tare.Ce as putea face la macar o problema?

2 răspunsuri:
| AlexCopchilu a răspuns:

SAl! Problema este la laptop poate nu are instalarea pentru casti.Cauta pe net stup-ul si descarca-l.Iar daca ai un calculator castile o sa iti mearga pentru ca unitatile permittot felul de casti

| CreEppY explică (pentru AlexCopchilu):

Setup pe net pentru casti nu este, pur si simplu conectezi, m-am gandit la un adaptor http://www.germanelectronics.ro/conrad.php?name=Products&pid=872300 ce zici?