| OnNo a întrebat:

De curand m-am gandit sa imi fac update de la windows 8.1 la windows 10. DAR din noul EULA am inteles ca windows 10 sterge automat jocurile piratate, ar fi vreo solutie pentru a bloca aceasta functie?

Răspuns Câştigător
| GoguAdevaratu a răspuns:

Sa explicam pentru prosti:
1. W10 NU sterge nimic. Tinta nu sunt utilizatorii finali, ci corporatiile. Acolo da, la software piratat...se discuta.
2. W10 nu este mai prost ca W7 sau 8, din contra, este mai rapid si mult mai logic decat ele. Acum, depinde ce prost il foloseste.
3. Windows Defender se dezactiveaza fara probleme. Desigur, trebuie sa cauti putin solutia pe Google, ceea ce se pare ca alti destepti de pe aici nu sunt capabili.
Mno, cam asta.

| gelu1970 a răspuns (pentru GoguAdevaratu):

Sa inteleg ca m-ai jignit?

| GoguAdevaratu a răspuns (pentru gelu1970):

Te rog eu, nu te chinui sa intelegi ceva. Am vazut mai sus ce iese din asta happy

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Vad ca cel ce ti-a raspuns primul a fost sincer. nu mai are rost sa scriu in plus.

| EnvyU a răspuns:

Dar de ce vrei sa ai windows 10? E mai prost ca windows 7 sau 8.

| HuShEr a răspuns:

Nu sterge nimic. doar ca are windows defender care nu poate fi dezactivat si ala sterge crackurile si e cam enervant dar cred ca poti adauga crackurile la exceptii in rest nu sterge el nimic

| Sorrynel a răspuns:

Mie nu mi-a sters nimic. In opinia mea, cei ce spun ca Windows 10 este mai prost decat precedentele sunt oameni ce refuza sa evolueze si probabil le este frica de lucrurile noi, deoarece acestea ii depasesc.

| GameFace a răspuns:

Nu fa greseala sa pui Windows 10. Eu l-am pus, si aproximativ dupa o saptamana mi-a disparut Wifi-ul, cand zic disparut, zic de toot, de parca n-a avut niciodata Wifi...