| raizoguard a întrebat:

Salut, de curand mi-am cumparat un laptop "foarte bun" la procesor/ram, dar m-a dezamagit placa video care este integrata (onboard).

Vreau sa stiu daca se poate monta o alta placa video (dedicata) la laptop, adica sa o inlocuiesc pe cea actuala (integrata)

Sper ca ati inteles ceea ce vreau sa spun. Astept raspunsurile dvs.

Răspuns Câştigător
| DloveS a răspuns:

Mai multe informatii gasesti pe mygarage.ro eu de acolo mi am comandat pc ei te ajuta si cu probleme si daca vrei sa faci upgrade etc
Revenind la intrebarea ta nu nu poti pune placa video, iar prin metoda cu usb poti pune insa una destul de slaba ceea ce ai deja integrata.
Laptopurile nu au placi video la fel ca pc-urile pe care poti sa le "misti" dintr-un loc in altu.
Pacat ca nu te ai interesat inainte.
Inca ceva laptopurile nu prea sunt gaming, cele gaming sunt scumpe iar ca performanta nu se compara cu un pc desktop.
Mult succes in continuare.

7 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Nu.

| raizoguard explică (pentru Ionait):

Am citit pe internet ca se poate conecta o placa video de la PC. nu stiu daca este de incredere "sursa" si vreau sa stiu daca exista metode de "upgrade" a placi video.

| K0sti a răspuns:

NU!

| Laurhelper2000 a răspuns:

Da,poti face asa ceva cu ajutorul unui cablu usb si un adaptor special pentru asa ceva. Sunt chestii mai complicate asa ca te poti documenta tu mai bine acum ca stii cat de cat despre ce este vorba. Sper ca te-am ajutat.

| raizoguard explică (pentru Laurhelper2000):

Multumesc foarte mult.
O sa ma documentez pe cat posibil.

Dar mai am o intrebare, pot folosi orice placa video [orice capacitate de memorie/ firma/ model]

Daca nu poti raspunde la asta nu-i nimic.
Iti sunt foarte recunoscator happy ai funda.

| raizoguard explică (pentru Laurhelper2000):

Mda, nu iti pot da funda. nu merge butonul...

| Laurhelper2000 a răspuns:

Si eu tot de pe la cei de la pcgarge am aflat