| Valy93 a întrebat:

De curiozitate intreb... cat timp ia sa inveti un limbaj de programare? Cum ar fi C++... sau Java. Intrebarea e asa. in general, ca unii sunt mai inteligenti, altii mai putin. Dar in general si pentru un IQ obisnuit si raspandit in toata lumea cam cat timp ia invatarea unui limbaj? Multumesc, ofer funda happy (desi nu stiu la ce e importanta big grin )

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai depinde. eu am inceput cu Visual Basic.NET acum cativa ani. dupa ce am invatat bine (dupa vreo 2 ani) am inceput sa invat si baze de date (SQL), C#, HTML (este o joaca), CSS, PHP (pentru pagini web dinamice). recomandarea mea: invata si tu VB.NET si dupa ce l-ai invatat cum trebuie apuca-te si de celelalte limbaje de programare. limbajele de programare se aseamana intre ele si este nevoie sa inveti unul si bine ca sa intelegi cum functioneaza si dupa restul o sa ti se para o joaca.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Baza o inveti in cam 1 an, sa devii mediu spre avansat cam 4-5 ani dar sa muncesti serios.

| alex190199 a răspuns:

De invatat, orice om care este in stare sa termine liceul l-ar invata. Dar ca sa stii ca lumea, sa fii avansat, sa ai motiv de a fi ales peste altii si sa ai dreptul sa te contrazici pe baza lui, necesita ani de munca.
Studiul e cea mai simpla parte.

| Allexandrrru a răspuns:

Incearca sa intri pe acest blog, gasesti limbajul c++ pas cu pas
http://csiplussiplus.blogspot.ro/