| Frank51 a întrebat:

Salut, as vrea sa ma apuc de un limbaj nou de programare, pe voi care limbaj v-a ajutat cel mai mult? Care v-a obtinut cel mai ok job? General vorbind. La nivel ok stiu c++ si java.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ei zic sa te hotărăști la unul. Ca daca te apuci de 100 greu ai sa te poti perfecționa

| PainTech a răspuns:

Perfectioneaza-te pe astea doua.

Poti incerca si Python, development-ul in python e extrem de rapid si exista biblioteci pentru orice.

| Frank51 explică (pentru PainTech):

Mi-au recomandat multi python, ma apuc sa vad ce si cum, probabil voi invata destul de repede avand fundamentele celorlalte limbaje.

| wexceptional a răspuns:

Pe mine m-a ajutat tot c++ si java dar si python m-a scos din unele belele

| Mipasususuyamyamyam a răspuns:

De ce nu ramai la Java?

| Frank51 explică (pentru Mipasususuyamyamyam):

Nu am vazut pe mai nimeni sa imi zica ca s-a angajat pe java, toti au obtinut joburi cu C#, C++, webdesign. Am vazut in schimb ca python este foarte folosit, dar la mine in zona nu este foarte dezvoltata industria, probabil trebuie sa ma mut la Bucuresti sau sa plec afara. Cred ca ma axez pe C# java si python.

| lilmort a răspuns:

Java