| mircea22 a întrebat:

Salut. Dețin un tv LG _50nano753pr. Vreau să îmi cumpăr un hdd extern, de maxim 1 tb. Menționez că televizorul are hdmi 2.0. Ce îmi recomandați?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi in Altex sau in Media Galaxy si intreaba i pe ei ce hard discuri au, le spui modelul tv ului tau si ei au accesorii la toate modelele bani sa ai ca sunt scumpe.

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Degeaba are HDMI, dacă nu are mufe USB. Preferabil USB3.

| mircea22 explică (pentru mihai69):

USB 1 (Spate) / 1 (Side) are și așa ceva

| doctorandus a răspuns (pentru mihai69):

USB3 e moft la TV. A citi un film chiar BluRay se poate face prin USB2.

Bine, mai e o chestie ca TV-ul trebuie sa inteleaga formatul (codecurile). Dar asta nu tine de hard disk.

| mihai69 a răspuns (pentru doctorandus):

Am spus că e preferabil, nu musai.winking

| mihai69 a răspuns (pentru mircea22):

Atunci (cum s-a spus deja), orice SSD sau HDD.

| Florian80 a răspuns:

Recomand cu caldura sa ti iei un hdd extern marca WESTERN DIGITAL de 1 Tb.

| mircea22 explică (pentru Florian80):

Daca ai putea să-mi recomanzi exact hardul, ți-aș fi recunoscător. Dar sa fie compatibil 100/100.

| Florian80 a răspuns (pentru mircea22):

Toate hdd sunt compatibilw

| Simpatic a răspuns (pentru mircea22):

Orice hdd cum ti-a zis florin este ok, sa fie un brand cunoscut si cam atat
vezi sa alegi fie un hdd de 2.5 inch fie un ssd extern, bine SSD sun tun pic cam scumpe si nu se justifica in opinia mea pentru filme!
De ce HDD de 2.5 inch si nu 3.5 inch? pentru ca la 3.5" mai bagi in priza alimentatorul, adica pleaca si intra in el 2 cabluri (usb +alimentare), la 2.5 doar cablu usb.