| bogdy20000 a întrebat:

Salut, dintre S8 la mana a doua și iPhone 7 plus la mana a doua, ce ați alege?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Daca detii deja un Iphone inseamna ca stii ce-nseamna "baterie". Intr-adevar, plus o sa tina ceva mai mult, dar trecerea de la 6s la 7 (ca model) e "irelevanta". Avaranjele pe care "o sa le ai" o sa fie procesor, placa video, baterie si ram in plus (si mai ales camera), in rest "tot pe-acolo", lasand detaliile laoparte. Daca iei in considerare criteriul "sh" si criteriul "pret", ai putea spune ca "e un upgrade bun". Doar sa-i faci un benchmark inainte sa-l iei, atat ca telefon cat si ca baterie, sa vezi "ce mai poate".

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca nu tii la baterie, ia Iphone cu incredere din ce motiv vrei. Daca ai nevoie de baterie, nu-ti lua, mergi pe orice altceva.

| bogdy20000 explică (pentru CM7YRE):

Din câte stiu, iPhone 7 plus are baterie de 2500 mAh, și ma gândesc ca tine mai mult, eu acum am un iPhone 6s, dar creca conteaza și viata bateriei, adica sa fie maxim pana la 90% și nu mai jos

| CM7YRE a răspuns (pentru bogdy20000):

Daca detii deja un Iphone inseamna ca stii ce-nseamna "baterie". Intr-adevar, plus o sa tina ceva mai mult, dar trecerea de la 6s la 7 (ca model) e "irelevanta". Avaranjele pe care "o sa le ai" o sa fie procesor, placa video, baterie si ram in plus (si mai ales camera), in rest "tot pe-acolo", lasand detaliile laoparte. Daca iei in considerare criteriul "sh" si criteriul "pret", ai putea spune ca "e un upgrade bun". Doar sa-i faci un benchmark inainte sa-l iei, atat ca telefon cat si ca baterie, sa vezi "ce mai poate".

| Goete a răspuns:

Xiaomi, la prima mana

| ziftode a răspuns:

Pentru uz personal, S8 (nu stiu cum ai putea folosi doua iPhone 7 pentru uz personal)
pentru revandut, habar n-am, verifica si tu preturi pe OLX, insa presupun ca doua iPhonez 7 fac mai mult...

| debarasator63 a răspuns:

Huawei nou. Cam aceleasi utilitati la pret mult mai mic.

| zShad0w a răspuns:

Eu fiind un utilizator Apple. Aș merge pe iPhone pentru fluiditate. Aici însă este alegerea ta pentru că sunt 2 telefoane excelente.